Moje stanowisko oraz sprzęt, którym się posługuję

Posted on 1st Jan 2019

Nie będę ukrywać, że piszę ten post w celach przetestowania czy wszystko śmiga, ale korzystając z okazji podzielę się tym, jak wygląda moje stanowisko, przy którym dokonuję wszelkich napraw, oraz spędzam 90% mojego wolnego czasu. Dodam również, że post będzie regularnie aktualizowany w przypadku zmiany któregoś z moich sprzętów.

Na samym początku zacznę od samego stołu. Jest to Treston TPH 715 ESD z dodatkową świetlówką nad całym stołem, aby był on odpowiednio oświetlony. Oprócz tego na stole założone są dwie maty antystatyczne na górną i dolną półkę z podłączeniem do puszki od spodu blatu, z której natomiast odprowadzenie biegnie do ogólnego uziemienia domowego. 

Kolejnymi elementami mojego stanowiska to oczywiście komputer, a raczej komputer i laptop. Komputer to już leciwa jednostka, operująca na procesorze Intel Core 2 Quad6GB pamięci operacyjnej oraz karcie graficznej nVidia GTX 650Ti. Tego sprzętu używam zazwyczaj, gdy chcę w coś pograć lub realizuję jakiś większy projekt w PhotoshopieAfter Effects lub Adobe Premiere. Laptop to ThinkPad T430 w wersji z procesorem Intel Core i5 3320m. W środku siedzą dwa dyski (SSD oraz HDD) a także 8GB RAM. Laptopa używam do lekkich prac, takich jak lekki montaż czy programowanie. Obie te jednostki podłączone są do monitora LG Flatron M237WDP, a z urządzeń peryferyjnych mogę wymienić myszkę Bloddy V8M, klawiaturę Easars Flare oraz tablet graficzny One by Wacom. Na moim stanowisku można również zauważyć stację lutowniczą W.E.P. 937D oraz amplituner Unitra AT9100. Pod biurkiem znajduje się szafka z narzędziami.

Tuż obok biurka znajduje się półka, na której każde z pięter ma wyeksponowane jakieś ciekawe elementy. Na samej górze po prawej stronie znajduje się pólka z moimi konsolami Nintendo (nie wszystkimi). Znajduje się tam mój 3DS oraz Wii. Dwie kolejne półki są to bardziej użyteczne miejsca, gdzie trzymam moje zegarki oraz pudełka po, i z telefonami. Niżej znajduje się druga półka, na której od góry znajduje się moja kolekcja gier na Wii, 3DSa oraz powoli rozwijająca się kolekcja gier na Switcha. Obok stoi sam Switch oraz część z grami zasłonięta jest przez powieszoną płytę główną z procesorem Intel i386. Na kolejnym piętrze półki znajdują się moje ulubione bądź ciekawe telefony, których w większości już nie używam. Po kolei od lewej znajduje się tam Samsung Galaxy Note 4 w wersji z procesorem Snapdragona, HTC HD2, Nokia Lumia 925, Nokia 5800 XM oraz Nokia Lumia 520 z Androidem. Na tej części powieszona jest płyta z procesorem AMD Sempron oraz kartą graficzną ATI Radeon 9600 Pro. Na ostatniej półce znajdują się głównie pudełka po sprzęcie, kontrolery do konsol oraz powieszona jest płyta na socket 775.

Ze sprzętu, którego używam na co dzień, a nie ma go na zdjęciach zostaje mój telefon, czyli OnePlus 3, oraz DSLR Nikon D3100 z dodatkowym gripem do robienia zdjęć portretowych.

Jeśli jesteście zainteresowani resztą mojego sprzętu, to możecie zajrzeć do sekcji z maszynami :D

Mam nadzieję że mój pierwszy, prawdziwy wpis się wam spodobał, a tym czasem żegnam się z wami i dodaję zdjęcie świątecznego Knorriga. Cya!